Tento blog pravděpodobně porušuje Podmínky.

Jak se z ženy stane nežena?

29. srpna 2015 v 19:36 |  ŽENSKÁ ÚLOHA
Jednoduše. Zvolí si to sama.

Pokud jste odmalinka navlíkáni do šatiček a máte blond kurdlinky, každý očekává, že prostě budete HOLŠIŠKOU.
Hodnou, mrkající, sedící v koutečku, nekřičící a nikdy neumazaná.
Očekává se, že vyrostete s dobrým průměrem v dobře placenou vystudovanou ženu, která si zavčasu řekne, že už práce bylo dost, najdete si stejně dokonalého mužíčka a vaším středobodem světa a života se stanou vaše dětičky.
Nádherný domeček, spousta dobréhi jídla s společných zážitků bez nevěr a potíží a pak asi stáří a krásná smrt ... prostě vám linkují život již dopředu protože ách, to se od ženy očekává, ne?
Cože, že odmítá někdo tímto opovrhovat a nechtít to??? NEJSI NORMÁLNÍ!


A tak se sice vymaníte z konvencí, ale i nadále na vás budou čumět jako na " tu divnou, neženskou krávu".
Ač se ze všech stran křičí, že baby klidně nahradí muže a to ve všech sférách, přece jen je pořád společnost nastavená klasicky - ženská, starej se a buď povolná muži ve všem a ty, chlape, makej a srovnej ji i děcka.

A já prostě nejsem vyznavač tradicionalismu. Tradiční role neuznávám a nehodlám být proto ženou, jakou být mám.
Už nejsou devadesátá léta, kdy se vdala každá, už není komunismus, kdy měl pár ve dvaceti finanční jistotu domu a nevratné půjčky, matky bezplatnou lék. pomoc a péči a jistotu práce.
Popravdě ty, kteří plní planetu dalšími a dalšími potomky a říkají tomu " další naděje světa", vidím jako blázny bez špetky cítění vůči už tak dost zdevastované země.
Do této doby přivede děcko jen magor prostě. A že těch magorů všude kolem je!

Z lidí se stali vrahové, úchylové, nebezpeční jedinci, které lékaři neléči a kteří jsou klidně vpuštěni do světa proto, aby zabíjeli a ztráty lidí nebo životů se jen a jen rozšiřovaly. Lidé vybíjejí zvířata proto, "aby na ně bylo víc peněz" ( viz případ té krávy, která vybíjela zvířata v Africe) a vytváří technologie, bez nichž si za chvíli ani nevytřou zadek, ačkoliv už teď se projevují její zhoubné vlivy na lidi. Děcka mají digitální demenci a závislost, ale tomu všemu se říká pokrok a technika.

Takže jak tomu uniknout? Zcela doslovně. Utýct od těch, kteří vás stahují do toho bahna stejnýho hnusu. Kteří vás chtějí měnit nebo nechtějí poslouchat vaši pravdu, názor a postoj. Kteří zůstávají stejně blbí a nudní a kteří se prostě nezmění, ani když na to dojedou.
Uniknout ať už fyzicky, nebo mentálně třeba formou psaní, oblíkání, řeči, chování, nebo aktivitami.

Když si konečně vyslechnete argumenty toho, kdo se zdá tak odporně odlišný a blbý, určitě to bude pořád jen nula, která se snaží odlišit za každou cenu? Nebude na jeho postoji přece jen něco pravdivého a inspirujícího? Není vlastně v pořádku jít proti mase a být sám sebou, ale ne pozérsky a "trendově", ale skutečně?
Vážně musí být holka poddajná manželka, matka, pečovatelka a služka ???
To nechť posoudí každý sám.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shikiten Shikiten | 12. prosince 2016 v 18:15 | Reagovat

Zajímavé, nemyslela jsem si, že tu i najdu někoho, kdo má skoro totožné myšlenkové pochody, názory a pocity. Takže díky. Za pocit sounáležitosti. A fajn počtení.

2 Městoběžnice Městoběžnice | 12. února 2018 v 1:21 | Reagovat

Akorát že to nikdo "venku" neuvidí. Například když budeš odpovídat na nabídky práce, může se třeba stát, že zaměstnavatel, personalista bude předpokládat, že se neodlišuješ od davu a řekne si "ona určitě bude do pár let chtít děti a to se nám nehodí" atd. atd.
Na to je třeba dávat pozor.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama