Březen 2017

Když mé slunce zašlo za obzor zklamání: Bubz a její "úcta" k životu

14. března 2017 v 15:03 | Tinushe |  MATKY DNEŠKA
Doposud pro mě byla neskutečně inspirativní, krásná bohatá holka (dnes už žena, jenže ona je i s manžou a bráchou děckem pořád) a hlavně život v Hongkongu byl světem sledován se závistivou chutí mlsat tamější svět.
Žili si pohodově, blbli, měli dítě, který se mi líbilo a já mám Isaaca ráda dodnes - je vskutku synem svých prásklých rodičů.
Trochu ta křivka sledovanosti kleska ve chvíli, kdy se vrátili do rodného Irska, protože to bylo už jen o nezdravých jídlech, přibírání na váze, stavěním a vybavováním domku a taky záchvatech vzteků Isaaca, který tady řval mnohem víc než v pohodovém Hk ...hm, čím to asi bude, že?
Prostě návratem do Irelandu šlo všechno do háje, ale jako pořád to šlo.

Pak přišla pro hodně lidí rána - Bubz potratila. Měla toho hodně na práci ( = rozuměj často seděla v letadle a mluvila na beauty konferencích - nesmírně namáhavé) a tak krvácela až díky tomu zjistila, že byla v tom. To se odehrálo nedávno - minulého roku.

Zlá zpráva všek byla přijata všemi dost dobře, protože to nebyla příliš velká ztráta, - Bubz se vyjádřila, že je VDĚČNA za to, že to bylo tak brzo - nějakých pět týdnů. Že teď nebyl vhodný čas na to mít dítě, takže vše ok.
Všimněte datumu.


Nooo,a zanedlouho vyrukovala s nějakou dobu tajeným faktem: je zase v tom !!!!


Na konci toho ledna už byla nějakej týden v tom. Otěhotněla prý měsíc poté a s Timem vyčkávali, zda se to tentokrát ujme.
Ujalo.
Gratuluju.

Jenže mě zarazil ten fakt toho, že v jednu chvíli děcko mít nejde, a za chvílinku už je to ok, necháme si ho, jsme absolutně happy, světe raduj se s námi. To mě na nich obou zarazilo. Něco je v nepořádku delší čas, o čemž vypovídá i video TO NENÍ ŽIVOT, JAKÝ JSME SI PŘEDSTAVOVALI.

Na dalšího malýho Isaaca v holčičí podobě se těším, jen jejich rozhodnutí nechápu, to je celý.
Tohle totiž jako by nebyli oni dva, a hlavně - když ho mít nechci a nejsem ok ani tělesně ani psychicky, postarám se o to, aby žádnej zárodek nevznikl žejo.

Hodně blogerek je šíleně pro-dětných. Pokud to jsou blogy o rodině, ok ...ale cpát mez fashion nebo cosmetic nebo book blogy děcka, je otravný.

Já jako dobrovolně bezdětná mám okolo sebe už tak dost dětných ... nechci tím pádem sledovat něčí fakáňata i tam, kde nemají co dělat nebo sledovat, jak někdo přijal děcko, který napřed nechtěl.
Bubz teď přestávám sledovat, protože beztak mluví jen o břichu, a zkouknu ji zase, až porodí ten ajzovskej zázrak.


( tahle fotka mě zabila :) :( :) )


Smysl půjček na Zonky: platit druhým rekonstrukci nebo neúspěch eshopu ?!

8. března 2017 v 14:21 | Tinushe |  SPOLEČENSKÁ CHÁTRA
Nebudu tu rozepisovat nějaká finančí data nebo výpočty, chci se zaměřit na důvody k žebrání vysokých částek.

Fungování Zonek asi každej zná - popíšete žádost a lidičkové vám půjčují. Lidé se nemohou dobrat, jak to celé je - jestli je to měsíčně, nebo jednorázově, jestli o to mohou přijít, jak jim to ten malý žebronící člověk bude vracet (protože vracet má třeta 400 lidem) nebo zda je to solidní, když za tím stojí HomeCredit nebo zda budou mít přístup k tomu, co za ty peníze ten žádající pořizuje - půjčit někomu byť "pouhých" pět deset tisíc, chtěla bych logicky vědět, co s něma udělá žejo.
Nezkusila jsem, takže taky nevím.

A víte co? Ani bych to nikdy neudělala. Vytáčí mě už pouhá reklama, kde žádá těhotná baba čekající třetí děcko o půjčku - když nemám na to mít děcka, tak si logicky nebudu pořizovat další a další ne ?!

Zašla jsem tedy na Tržiště a propátrala místní žádosti. Stejně jako u žádostí na koupi dárků pro dětské domovy byly žádosti většinou hloupé a povrchní, ne zcela nezbytné.
Mnohdy se jednalo o to, že kdosi cche TOHLE URČITÉ AUTO a basta, nechce levnější, ale chce tohle, tak mi půjčte 300 000, ať ho můžu mít žejo.

Nebo že chce někdo do letecké školy. Udělat si z panelákovýho bytu jednu velkou halu - centrální místnost. Poslat děcko na tábor.

Zaujal mě fakt, že tam ti žebráci napíší JSEM STÁTNÍ ZAMĚSTNANEC. Na co si SZ musí půjčovat statisíce ?! Státní nikdy nedělají za usraných 10 000, ani se netřesou nejistotou, zda jim příště zaměstnavatel zaplatí apod. Peněz mají proto dost, tak koho zajímá, že oni chtěj větší a lepší byt..?!


ANEBO:


Panebože, fantasticky placení lidé z ministerstev nemají na dveře nebo tisícovku na botník - skandál !!!!


Další kapitolou jsou nátlaky citové aneb chudáci naše dětičky - měli jsme nápad, zkrachovali jsme a teď trpí naše děti. Sorry, ale požadovat tolik a chtít koupit zvířátko nebo nepotřebný tábor je prostě blbost.
Anebo další apelace, ale teď na stáří: chceme něco, co nepotřebujeme, ale prostě to CHCEME.


A takových je tam moc a moc. Každý má právo dělat s penězi co chce, ale tenhle "nápad" neoceňuju, přijde mi riskantní a nehodlám půjčovat někomu na jeho chyby nebo přání.

Půjčil by jim někdo z vás ?