Tento blog pravděpodobně porušuje Podmínky.

Smysl půjček na Zonky: platit druhým rekonstrukci nebo neúspěch eshopu ?!

8. března 2017 v 14:21 | Tinushe |  SPOLEČENSKÁ CHÁTRA
Nebudu tu rozepisovat nějaká finančí data nebo výpočty, chci se zaměřit na důvody k žebrání vysokých částek.

Fungování Zonek asi každej zná - popíšete žádost a lidičkové vám půjčují. Lidé se nemohou dobrat, jak to celé je - jestli je to měsíčně, nebo jednorázově, jestli o to mohou přijít, jak jim to ten malý žebronící člověk bude vracet (protože vracet má třeta 400 lidem) nebo zda je to solidní, když za tím stojí HomeCredit nebo zda budou mít přístup k tomu, co za ty peníze ten žádající pořizuje - půjčit někomu byť "pouhých" pět deset tisíc, chtěla bych logicky vědět, co s něma udělá žejo.
Nezkusila jsem, takže taky nevím.

A víte co? Ani bych to nikdy neudělala. Vytáčí mě už pouhá reklama, kde žádá těhotná baba čekající třetí děcko o půjčku - když nemám na to mít děcka, tak si logicky nebudu pořizovat další a další ne ?!

Zašla jsem tedy na Tržiště a propátrala místní žádosti. Stejně jako u žádostí na koupi dárků pro dětské domovy byly žádosti většinou hloupé a povrchní, ne zcela nezbytné.
Mnohdy se jednalo o to, že kdosi cche TOHLE URČITÉ AUTO a basta, nechce levnější, ale chce tohle, tak mi půjčte 300 000, ať ho můžu mít žejo.

Nebo že chce někdo do letecké školy. Udělat si z panelákovýho bytu jednu velkou halu - centrální místnost. Poslat děcko na tábor.

Zaujal mě fakt, že tam ti žebráci napíší JSEM STÁTNÍ ZAMĚSTNANEC. Na co si SZ musí půjčovat statisíce ?! Státní nikdy nedělají za usraných 10 000, ani se netřesou nejistotou, zda jim příště zaměstnavatel zaplatí apod. Peněz mají proto dost, tak koho zajímá, že oni chtěj větší a lepší byt..?!


ANEBO:


Panebože, fantasticky placení lidé z ministerstev nemají na dveře nebo tisícovku na botník - skandál !!!!


Další kapitolou jsou nátlaky citové aneb chudáci naše dětičky - měli jsme nápad, zkrachovali jsme a teď trpí naše děti. Sorry, ale požadovat tolik a chtít koupit zvířátko nebo nepotřebný tábor je prostě blbost.
Anebo další apelace, ale teď na stáří: chceme něco, co nepotřebujeme, ale prostě to CHCEME.


A takových je tam moc a moc. Každý má právo dělat s penězi co chce, ale tenhle "nápad" neoceňuju, přijde mi riskantní a nehodlám půjčovat někomu na jeho chyby nebo přání.

Půjčil by jim někdo z vás ?

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 RaTTvs. RaTTvs. | E-mail | Web | 9. března 2017 v 17:49 | Reagovat

Lidi jsou rozdělený do několika skupin podle výše rizika (každýmu prověřujou příjmy a tak). Čím rizikovějšímu člověku půjčíš, tím víc na tom vyděláš (samozřejmě je o to větší šance, že nebude splácet). Investuješ minimální částky a sama si můžeš vybrat komu. Oboustraně výhodný, co se ti nezdá?

2 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 13. března 2017 v 19:40 | Reagovat

Češi jsou prostě finančně negramotní až to bolí. Neuvědomují si hodnotu peněz, nehledí do budoucna. "Je pro mě hodnotnější trávit čas s rodinou, než trávit x hodin v práci" mě upřímně rozesmálo. Tak nechtěj drahý věci, když je pro tebe hodnotnej čas s rodinou, easy.

3 nezenska-svine nezenska-svine | Web | 14. března 2017 v 0:29 | Reagovat

[1]: Myslím, že název článku i jeho obsah říká jasně, co se mi na tom nezdá.

Ale v poho, zkusím to, hodlám chtít třeba ...koupi ostrovu. Jistě se najde někdo, kdo mi půjčí, protože je to TOLIK VÝHODNÉ...

Třeba zrovna ty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama