Tento blog pravděpodobně porušuje Podmínky.

Když příroda odhodí svou masku a zabouří ....a lidem je to jedno

5. března 2018 v 17:03 | Tinushe |  SPOLEČENSKÁ CHÁTRA
Můj článek bude asi divný a nicneříkající, ale každej asi bude psát o maskách na lidech, tak já napíšu o masce přírody.
(ta je totiž šibal a taky si ji ráda strhne a ukáže svou drsnou tvář!)

Vždycky mě uchvacovaly bouře, hnusný počasí, vítr a zlý mraky. VŽDYCKY. Mé okolí ale ne, takže jsem na to sama a považují mne za magora.

Díky přístupu na YT mám tak možnost utápět se v nádheře tornád, bouří, tajfunů a zemětřasů, ale taky jsem díky tomu svědkem těch hrůz a ztrát a v případě japonské tsunami také smrtí.
(např. záběr na muže, jež stojí na troskách domu, který se s ním v pár vteřinách zhroutí do vody a mezi ostatní trosky.)
Člověk v tomto vidí převážně ztráty, za které VĚTŠINOU sám nemůže ... jenže někdy taky ne.

Když příroda svou masku shodí, shazují ji i lidé a stanou se z nich kreténi. Zatímco jedni umírají a stávají se oběťmi, druzí záměrně riskují.

Mám na mysli případy, kdy je v Číně tajfun, až se lámou palmy, ale lidičkové stejně dál jezdí na motocyklu, i když je z něj vítr následně shodí tím, že mu o obličej flákne desku. Chlápek vstane, drží si ksicht a potácí se pryč.
Nebo když se mládež také v tajfunu vydá za ruce ven, výskají, kloužou...a poté jsou vrženi tím větrem na zátarasy, kde to s nimi také flákne.
Nebo když přichází tornádo a člověk jede na kole anebo v tom bordelu, větru a dešti (někdy také blescích) venčí psa.
Všimla jsem si, že často lidé v tom počasí i nadále projíždějí městem jakoby nic.


Když se tsunami (2011, Japonsko) blížila, tak oni jedou městem a nemíří do kopců, ale jezdí tím městem. Spousta videí toto chování ukázala a šlo o záznamy z různých míst. Sirény houkaly již před příchodem zemětřesení a když bylo po něm, dostávala místa hlášení, že se blíží obrovská tsunami. Měli dost času uniknout, ale možná tomu nevěřili, těžko říct...prostě spousta osob byla na ulici a nebo, když domy kousek od nich už padaly do vody, oni ze svých domů teprve utíkali. Chápu, opustit domov není snadný, ale když jde o život, vzdáte se asi všeho, ne?
Když toto zemětřesení zasáhlo Tokio, obrázek byl podobný - praskaly a posouvaly se chodníky, pohybovali se i pružné a proti zemětřesení odolné mrakodrapy a lidé posedali na zem, což je standartní chování . Také ale během třasu potácivě běhali okolo, klopýtali a někam se hnali, anebo, což je taky zaznamenáno, jezdili v tom na kole.
Před příchodem tornáda se točí záběry do posledníjho okamžiku, až jednoho z aktérů sejme deska z rozmašírovaného domu naproti anebo to smahne lovce tornád, jež jsou s auty při natáčení v těsné blízkosti tornád.
Ta videa nelžou a ti lidé se v ty chvíle skutečně chovají jako kreténi - buď nelogicky, anebo riskují.
Je to jakýsi šok, nezájem, snaha nevěřit, že je to vážné nebo to mají vážně na háku? Co znamená okamžik, když lidé jsou po ulici, smějí se do kamery, vítr je skoro sráží k zemi a o pár minut později udeří tornádo jako kráva (Nashville 98) ??!!!!!!!

A tak si říkám co ti lidé vlastně jsou. Příroda se chová rok od roku hůř a hůř, mrška jedna, a lidičkové na ni víc a víc nadávají. Pláčí, že na ně věčně vrhá nějaké hoře a bídu a společně se upí proti jejím nástráhám.
Je neskutečně sobecké a debilní, když se "zdraví", nezasažení jedinci vydávají vstříc nebezpečí, zatímco "nemocní a postižení" umírají ne vlastní vinou a přicházejí o vše a všechny, co měli.

Je nefér, že tihle riskující většinou přežijí, zatímco hrdinové jako Miki Endo za svou odvahu, kterou chtěli zachránit druhé a zajistit jim bezpečí, zemřeli.
Miki zůstala s ostatními až do konce.
Jak jim asi muselo v tuhle chvíli být si nelze ani představit...určitě ne tak báječně jako kreténům, kteří si v nebezpečí běhají jako na louce a točí jejich poslední chvilky.


Je proto jenom dobře, dostane-li se takovým riskujícím kreténům přes hubu a doplatí na to... no ne?
Každého normálního člověka katastrofa děsí a je fatální problém, chytne-li to někoho na cestě nebo na místě, kde opravdu není kde se schovat.

Obrázek si člověk udělá hlavně díky slovům Němců, jež brouzdají moře a zírají vstříc blížící se vlně pár minut před tím, než udeřila tsunami v roce 2004.
"TYJO HELE ... CO TO JE ?!!!!!!!!!!! "


Tak co na to říct žejo... jen houšť.
Nezbývá než uctít nedobrovolnmé obětiu a riskantérům nakopat jejich posmrtnou prdel.
Přístě snad už budou chytřejší.

Tady jen troška videí na důkaz, že nekecám: Nashville 98 - v jednu chvíli úsměvy do kamery, v druhé šok, že přišlo tornádo.Tajfun Hato - druhá půlka videa je o čumilech a dokonce jednom sportovci.Tajfun Molave a opět nadšení lidičkové.0:40 - muž "červená pláštěnka" upadl skoro pod kola auta1:10 - muže sejmulo letící železo


Tsunami Kessenuma, 2011, po zemětřesení, Japonsko a její pozvolný příchod. Teenageři počumují přímo u hráze co nedéle


Tamtéž, Minamisanriku: 3:58 - obyvatelé utíkají, až když se jim barák pomalu rozpadá nárazem sutin jiných domů


To je asi tak všechno.
Příroda má dvě tváře a když shodí masku a my z té proměny šílíme, budeme-li na tuto její proměnu hřešit a užívat si ji, pak taky s chutí nastavme svou pravou tvář, aby nás její pádná ruka spravedlivě potrestala a dala nám jednu po čuni, jelikož provokovat se prostě nemá.
Sorry pokud vás ta videa zděsila.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 11. března 2018 v 22:48 | Reagovat

Tipla jsi to správně - dost se psalo o maskách lidí, za tu originalitu - výběr! :) Na videa mrknu později, přeci jen už se mi chce spát a ještě musím dodělat výběr. :D

2 nezenska-svine nezenska-svine | Web | Pondělí v 10:33 | Reagovat

[1]: Děkuju moc, a videa zkoukni, snad tam taky najdeš lidskou hloupost jako já.

3 Marcela Marcela | Web | Pátek v 18:33 | Reagovat

Já se bojím bouřky a ještě být v takovém  tajfunu či tsunami, to bych fakt nedala.
Příroda mě ani tak nešokuje, to k ní prostě patří.
Horší je to s lidmi. Hold je to jejich osud 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama